• Merhaba Ziyaretçi
    • İptv ForumTR 'ye Hoşgeldiniz. Forum'a kayıt olarak yeni konu açabilir ve mevcut konulara yanıt verebilirsiniz. Forum'dan daha fazla yararlanmak veya tüm içerikleri görebilmek için lütfen buradan KAYIT olunuz.
    • Forumda görev almak isteyen arkadaşlar PM (admin) ile iletişime geçebilir.

Bing Arama Motoru

kerim.60

Moderator
Katılım
7 Tem 2019
Mesajlar
97
Tepkime puanı
49
Bing bir olan web arama motoru tarafından işletilmektedir Microsoft . : Hizmet Microsoft'un önceki arama motorlarında kökeni MSN Search , Windows Live Arama ve daha sonra Live Search . Bing web, video, görüntü ve harita arama ürünleri de dahil olmak üzere arama hizmeti, çeşitli sağlar. Kullandığı ASP.NET programlama dilini ve Microsoft'un tasarım ilkelerini takip "Metro"
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
tasarım dili.

Bing, Live Search için Microsoft'un değiştirme, Microsoft CEO'su tarafından açıldı Steve Ballmer da, 28 Mayıs 2009 tarihinde All Things Digital konferans San Diego 2009 1 Haziran tarihinde serbest bırakılması için, Kaliforniya Önemli yeni özellikler anda arama önerileri liste sorguları girilir iken ve dayalı ( "bölmesini keşfedin" olarak adlandırılır) ilgili aramaların listesini dahil semantik teknoloji gelen Powerset , Microsoft, 2008 yılında kazanmış olan

2009 yılı Temmuz ayında, Microsoft ve Yahoo! Bing güç olacağı bir anlaşma yaptığını açıkladı Yahoo!
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Arama. Tüm Yahoo! Search küresel müşterileri ve iş ortakları tarafından geçiş yaptı 2012 başlarında anlaşma sadece aramaların "çoğunluk" için Bing kullanmak için gerekli olan Yahoo! yani 2015 yılında değişmiş oldu.

Ekim 2011'de, Microsoft, daha hızlı ve kullanıcılar için biraz daha alakalı arama sonuçları sunma amacı ile yeni arka uç arama altyapısı üzerinde çalıştığını belirtti. Yeni endeks hizmet teknolojisi küresel yıl. Bu Ağustos ayından itibaren Bing dahil olmuştu "Tiger" olarak bilinen Mayıs 2012'de, Microsoft "Kenar" yer aldığı arama motoru başka yeniden tasarlanması açıkladı kullanıcıları arar sosyal özellik arama sorgusuyla alakalı bilgi için 'sosyal ağlar.
 
Üst